Cep telefon ekranları neden morlaşıyor ?

Cep telefon ekranları neden morlaşıyor sorusu son dönemlerde birçok telefon kullanıcısının sıklıkla sorduğu sorulardan biridir. Teknolojinin gelişmesi ve bunun doğrultusunda cep telefonu kullanımının da gittikçe yayılmasıyla ortaya çıkan sorunlar artmakta, kullanıcılar da bu sorunlara çözüm aramaktadırlar. Akıllı cep telefonu konusundaki alternatifler de çoğaldığından, insanlar hangi marka cep telefonu alacağına karar vermekte güçlük çekebilmektedir.

 

Fiyat aralıkları birçok kez değişiklik gösterebilen akıllı telefonlar, kullanıcıların birçok beklentisini karşılamaktadır. Kullanıcıların beklentisini belirli bir oranda karşılasa da bazen can sıkıcı durumlar oluşabilmektedir. Bu can sıkıcı durumlardan biri olan cep telefonu ekranının morlaşması, birçok kullanıcının başına gelebilen bir durumdur.

 

Cep telefonu ekranının morlaşması, diğer adı ile mürekkep akması, telefonlarda çatlama veya kırılma yaşandığı zaman iç ekranda meydana gelen bir durumdur. Kısa süre içerisinde ekranın bir kısmını veya tamamını kaplayabilen bu mor lekeler, telefonu kullanılamaz bir hale getirebilmektedir. Cep telefon ekranları neden morlaşıyor diye sorduğumuzda, yazımızda bu sorunun cevabı açıkça anlatılmaktadır.

 

Telefonun iç ekranındaki piksellerin kırılması sonucu ortaya çıkan bu renkler, beraberinde telefon ekranının değişmesini de getirmektedir. Çünkü telefon ekranının morlaşmasının tek çözümü ekranın tamamen değiştirilmesidir. Mor, siyah ve koyu mavi gibi olabilen bu renkler zamanla bütün telefon ekranını kaplayarak görüntüyü azaltmakta ve dokunmatiğin çalışmasını engellemektedir.

 

Ekran değişimini gerektiren bu duruma engel olunmazsa zaman içerisinde telefon ekranını daha çok kaplayacak olan mavi, siyah ve mor lekeler telefonu kullanmanıza engel olacak, bu doğrultuda telefonunuz işe yaramaz hale gelecektir.

 

Telefonunuzu aktif olarak kullanamayacak hale geldiğinizde, telefonunuzu size en yakın cep telefonu tamircisine götürerek özellikle de garanti kapsamı içerisinde telefon ekranınızı değiştirmek sizin yararınıza olacaktır. Alanında uzmanlık gösteren ekipler tarafından yapılan bu ekran değişimleri, sizler için en akıllı çözümlerden biri olacaktır.

 

Ekran değişiminin kaliteli bir biçimde yapılması, telefon ömrünü de önemli ölçüde etkilemektedir. Kaliteli telefon ekran değişimi, birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve telefon tamircisi seçiminde ekran değişiminin kalitesi oldukça göz önünde bulundurulmaktadır.

 

Alanında uzmanlık gösteren firmamız akıllı telefonunuzun ekran değişimi konusunda sizlere en iyi şekilde yardımcı olarak telefonunuzu en kısa sürede aktif bir şekilde kullanabilmeniz için yardımcı olacaktır. Cep telefonu ekranları neden morlaşıyor sorusunun cevabı oldukça basittir.

Telefonun düşmesi, çarpma veya farklı durumlar sonucunda açığa çıkan mürekkep dağılması telefonun garanti kapsamına girmemektedir. Bundan dolayı mürekkep dağılmasına çözüm bulmak için ekran değişimi yaptırma konusunda kendi imkânlarınızı kullanmak durumundasınız. Konu ile alakalı firmamızın yetkili servisleri ile iletişime geçtiğiniz takdirde firmamız çalışanları sizlere gereken en iyi hizmeti sunacaklardır. Alanında uzman teknisyenlerimiz tarafından tamiri yapılacak olan akıllı telefonunuza özgü orijinal ürün ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

Ekran değişimi yaklaşık 60 dakika sürmekte ve bu süre içerisinde kullanılan bütün ekran ve tamir parçaları telefonunuzun orijinal parçaları olmaktadır. Özellikle de son yıllarda çok fazla karşımıza çıkan sahte parça kullanımları, telefonun ömrünü kısalttığı gibi sizin için de olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

Garanti kapsamı dışında kalan bu gibi sorunlar için tercih edebileceğiniz firmaların en kaliteli firmalar arasında yer alması oldukça önemlidir. Uzman ekibi ile hizmet veren bu kaliteli firmalar, telefonunuzu en iyi şekilde kurtararak sizlere hizmet vermektedir.

Telefon ekranında ortaya çıkan morluklar, ciddi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızın bir göstergesidir. Özellikle de son zamanlarda daha fazla ortaya çıkan bu durum cep telefonu kullanıcıları arasında en çok merak edilen sorulardan biri haline gelmiştir. Cep telefonu ekranları neden morlaşıyor diye sorduğumuzda bunun için birçok sebep var olmaktadır.

Bu durumun nasıl oluştuğu oldukça önemlidir. Çünkü çarpma, sıvı alma gibi durumlarda ortaya çıkan telefon ekranı morlukları garanti kapsamı dışına çıkmaktadır. Bu olumsuzluklar sonucu iç ekranda meydana gelen kırılmalar, telefon ekranında morluklar oluşmasına neden olmaktadır.

Bu durum karşısında telefonunuzu geri kazanmak ve uzun bir dönem tekrar kullanmak istiyorsanız teknik alt yapısı oldukça donanımlı ve konu hakkında alanında uzman kişiler ile çalışmanız önemlidir. Telefonunuzu verimli bir şekilde kullanmak ve yetkili servisin size sağlayacağı avantajlardan faydalanmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçmenizi öneririz.

İç ekran ve ekran değişimi konusunda firmamızın müşterilerine sağladığı çok özel çalışmaları bulunmaktadır. İç ekranda mürekkebin dağılması sonucu telefonun eski performansına döndürülmesi ve iç aksamının temizlenmesi konusunda firmamız çalışanları büyük bir profesyonellik göstererek telefonunuzun kısa sürede tamir edilmesini sağlamaktadır. Telefonunuzda değiştirilmesi gereken tüm parçalar orijinali ile değiştirilir.

İç ekranda akıntı olan bölgelerde dokunmatik ekran işlevini kaybedebilmektedir, ekranınızın belli bölgeleri dokunmalara tepki vermeyebilir. Ekranda mürekkep dağılması, erken müdahale edilmezse tüm ekranınız kullanılamaz hale gelebilir. Cep telefonu ekranları neden morlaşıyor diye sorarsak bunun en büyük sebebi düşme ve çarpma durumlarıdır.

Ekranda mürekkep lekesinin tek bir çözümü vardır, o da LCD değişimidir. Hasar alan LCD ekran yenisiyle değiştirilmeli ve bu uygulama sırasında sadece orijinal parçalar kullanılmalıdır. Özellikle iPhone gibi modellerde seri numarası uyumsuz ekranlar kullanılması ekranın basmaması gibi garip sorunlara neden olabilir.

Eğer düşme veya fiziksel baskı sonucunda LCD ekranda sıvı akıntısı oluşmuşsa bu durumda hiçbir telefon üreticisi bunu garanti kapsamına almayacaktır. Zira telefon satın alınırken ekranın bu tür baskı ya da darbelere karşı dayanacağının garantisi verilmemiştir. Düşme veya alınan darbe sonucu kötü bir görüntünün açığa çıkmasına neden olan bu durum konusunda yetkili servisimiz tüm endişelerinizi silerek sizlere eskisinden de yeni ve performansı yüksek bir akıllı telefon sunmaktadır.

Genellikle darbe ve düşme sebebiyle ortaya çıkan bu kötü görüntü, telefonun yaşam kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir. Böyle bir durum fark ettiğinizde yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu bir telefon hastanesine götürmek ve böylelikle en kısa sürede tedavi sağlamaktır.

Siz de cep telefonunuz için en iyi çözüm olan ekran değişimini birçok marka aracılığı ile gerçekleştirerek kaliteli şekilde hizmet alabilirsiniz. Telefonunuz için en iyi çözümleri getiren  cep telefonu hastaneleri ve tamircileri, birçok alanda hizmet vererek müşterileri için en iyi hizmeti sağlamaktadırlar.

Cep telefon ekranları neden morlaşıyor sorusunun cevabı olan bu yazımızda, akıllı cep telefonu kullanıcılarına telefon ekranlarında oluşan morlukların sebebini ve çözümünü anlatarak ufak bir bilgilendirmeyi hedefledik.

Sizler de bu gibi olumsuz durumlarda en iyi çözümün ekran değişimi olduğunu unutmayınız.

İlginizi Çekebilir;Samsung Galaxy M10S Ekran Değişimi