Huawei Y7 2019 Ekran Değişimi

Açıklama

Huawei Y7 2019 Ekran Değişimi Teknolojinin gelişmesi ile Apple ve Samsung gibi markalara ikame olarak Huawei markası piyasaya sunulmuştur. Fiyat bakımından bu markalardan daha uygun mobil cihazlar sunan Huawei telefonlarda da çeşitli sebeplerden dolayı ekran problemleri yaşanabiliyor. Huawei Y7 2019 ekran değişimi gereken durumlar ise genelde kullanıcı kaynaklı olmaktadır. Cihazın darbe alması, yere düşmesi gibi sebeplerden dolayı cam ve dokunmatik ekranlar işlevlerini kaybetmiş olabilir.

Ancak cam ve ekran değişimi arasındaki farkı bilmek önemlidir. Çünkü mobil cihazların darbe alması ya da yere düşmesi sonucunda yalnızca ön camında da kırılma meydana gelebilir. Bu durumu anlamanın tek bir yolu vardır. Şayet ekrandaki görüntü aynı şekilde devam ediyorsa yalızca camda kırık ya da çatlak varsa cam değişimi yaptırmak yeterli olacaktır. Fakat ekrandaki görüntülü karıncalıysa, yarımsa ya da ekranda tamamen bir görüntü kaybı varsa bu durumda Huawei Y7 2019 ekran değişimi gerekli olacaktır.

Ekran Değişiminde Kalite Tufan İletişim

Camın kırılması durumunda ekranda herhangi bir problem olmasa da dokunmatik aksam işlevini yerine getirmeyecektir. Bu durumu tespit etmenin tek yolu profesyonel bir firmadan destek almak olacaktır. Piyasada faaliyet gösteren ve telefon tamiri veren firmaları tercih ederken dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu firmalardan bazıları cihazınızın yalnızca camı kırılmış olsa dahi Huawei Y7 2019 ekran değişimi yapak isteyebilir. Bu durum maddi kaygılardan kaynaklanmaktadır. Bu sebeple sektörel bir araştırma yapmak şarttır.

Sizlere referans sunabilen, fiyat noktasında anlaşabileceğiniz ve güvenilirlik arz eden firmalardan hizmet almanız önemlidir. Üstün özellikler ile donatılmış olan bu cihazı kullanabilmek için ekran değişimi yaptırmak şarttır. Ancak ne yazık ki her firma Huawei Y7 2019 ekran değişimi için orijinal parçalar kullanmamaktadır. Maliyetleri düşürmek amacı ile fason firmalardan yedek parça temini yapan firmaların sizlere sunmuş olduğu fiyatlar da tabiri caizse komiktir.

Ekran değişimi yapmak için firmaların kullanmış olduğu teknolojiler söz konusudur. Bu teknolojilerin firmalar tarafından kullanılıyor olması, ekran değişimi sonrasında cihazınızın görüntüsünde herhangi bir farklılık yaratmayacaktır. El değmeden değişen bu ekranlar sizlere uzun ömürlü bir performans sunacaktır. Bu sebeple firmalar ile iletişime geçtiğinizde bu detaylar hakkında da bilgi almanız gerekecektir.

Huawei Y7 2019 ekran değişimi yapan firmaların sizlere ücretsiz kargo hizmeti sunması da önemlidir. Herhangi bir ücret ödemeden cihazı firmaya gönderebiliyor olmanızın yanı sıra firmaların ekran değişimi sonrası sizlere sunacağı fiyatların da sürpriz olmaması gerekmektedir. Firmaların cihazı sizlere teslim etme süresi de önemlidir. Yoğunluk durumu göz önünde bulundurularak yaklaşık 1 saat içerisinde cihazınızın tamiri tamamlanmış olacaktır.

Firmalar tarafından kullanılan yedek parçaların orijinal olması da son derecede önemlidir. Ayrıca pek çok firma gerekli ayarların yapılması sonrası telefonunuza hediye olarak kırılmaz cam da takmaktadır. Cihaz firmalara gönderildiğinde öncelikle hata tespiti yapılmaktadır. Yalnızca cam mı kırık, yoksa ekran da kırık mı buna karar verilmelidir. Cihazda herhangi bir sorun meydana gelmemesi sebebi ile gerekli tüm önlemler alınmalıdır.

Huawei Y7 2019 ekran değişimi yapılırken pek çok firma müşterilerine tamir aşamasını canlı yayın yapmaktadır. Ekran değişimi sonrasında cihazınızdaki veriler silinmeyeceği gibi güvenlikleri de gizli tutulur. Cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesi durumu söz konusu değildir.

Huawei Y7 2019 Ekran Değişimi Fiyatları

Huawei Y7 2019 ekran değişimi ücretleri firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Firmaların fiyat politikası, cihazlarda ekran değişimi yapılırken kullanılan yedek parçaların kalitesi, alınan işçilik ücretleri vb. fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu noktada firmalardan fiyat almanda evvel şayet telefonunuzun garantisi devam ediyorsa yetkili servisten destek alabilirsiniz. Ancak genelde ekranın kırılması kullanıcı hatası olarak kabul edildiğinden dolayı yetkili servisler ücret talep edecektir.

Telefonunuza kasko yaptırdıysanız, ücretsiz hizmet veriliyor olabilir. Bunu yetkili servise sormalısınız. Ancak herhangi bir şekilde ücretsiz olarak ekran değişimi yapılamıyor ise bu durumda firma araştırması yapmanız gerekecektir. Firmaların sunduğu hizmeti kalitesi ile talep ettikleri ücretin uyumuna dikkat ediniz.

Firmalar ile iletişime geçtiğinize orijinal ürün kullanılıp kullanılmadığını sorunuz. Ayrıca fiyatlar hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirmelerini talep ediniz. Orijinal olmayan parçaların kullanılması durumunda cihazınızda yaşanan sorunlar tekrarlanacaktır. Ayrıca firmaların yedek parçalarına ve işçiliklerine garanti vermelerine de dikkat ediniz.

İlginizi Çekebilir; Huawei Y6 2019 Ekran Değişimi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Huawei Y7 2019 Ekran Değişimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp 0553 722 72 72 Tek Tıkla Whatsapp