Cep Telefonu Ekran Değişimi

Günümüzde akıllı telefonlar bizleri ele geçirmiş durumdadır. Hal böyle olduğunda gün içinde hiçbir zaman akıllı telefonlarımı ellerimizden düşürmediğimiz de bir gerçektir. Akıllı telefonun haddinden fazla kullanımı sağlığımız için biraz zararlı olsa da cep telefonlarımızın maddi açıdan da bizlere bazı durumlarda zarar verdiği bilinen bir gerçektir.

Gün içinde cep telefonlarımızla meşgulken düşme, elimizden kayma ve benzeri gibi durumlar yaşayabilmemiz mümkündür. Cep telefonlarına zarar veren bir durum başımıza geldiğinde bu hasarlar genel olarak telefonların ekranlarında meydana gelmektedir. Cam ekranlara sahip olan cep telefonları bazı durumlarda elimizde olmadan zarar görebilirler.Ekran değişimi bu konuda en sık başvurulan yöntemdir.

Ekran değişiminde dikkat edilmesi gerekenler

Ekran değişimi yaptırmadan önce sizlerin de dikkat etmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Öncelikle değiştireceğimiz ve yerine yenisinin takılacağı ekranlar kesinlikle orijinal parçalar olmalıdırlar. Markaya göre değiikenlik gösteren cep telefonu ekranları, orijinal olmayan bir ekranla değiştiğinde bu çok fazla dayanıklı bir yapıda olmayacaktır.

Genel olarak ekran değişimlerinde orijinal parça kullanılmayan telefonların en ufak bir kazada direkt olarak eskisinden daha da büyük hasarlar aldığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle eğer cep telefonu ekran değişimi yaptırmak istiyor iseniz mutlaka yaptıracağınız yerin orijinal parçalar kullanıyor olduğundan emin olmalısınız. Aksi taktirde maddi açıdan daha da fazla zorlanabilmeniz mümkün olacaktır. Bu durumu engellemek için hizmet alacağınız tamircinin kaliteli olduğundan emin olmalısınız.

Cep telefonu ekran değişimi fiyatları

Cep telefonu ekran değişimi fiyatları genel olarak telefonların marka ve modellerine göre sık olarak değişkenlik gösterebilirler. Ayrıca fiyat belirlemedeki bir diğer unsur ise telefonunuzun aldığı hasardır. Telefonunuzun sizin gördüğünüz cam dış tabakasının altında da bazı parçalar yer almaktadır.

Dolayısıyla telefonunuz bir hasar aldığında cam altındaki parçalar da hasar görmüş olabilir. Dolayısı ile diğer hasar alan parçaların da tamir edilmesi gerekecektir. Bu durum da fiyatta bazı değişikliklerin olmasına yol açar. Cep telefonu ekranınızı değiştirmek istiyorsanız öncelikle internet üzerinden kaliteli bir tamirci arayarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra bulduğunuz tamirci ile iletişime geçebilir fiyat bilgilendirmesi veya ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İlgnizi Çekebilir;Samsung Galaxy A51 Cam Değişimi