iphone cihazlarda en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi dokunmatik panelin çalışmamasıdır. Bir kısmı basmayan dokunmatik panele bazı durumlarda ise hiçbir şekilde basılmaz. Ayrıca cihazın kendi kendine dokunmatik panele basması olarak da sorun kendini göstermektedir. iphone 8 dokunmatik entegre değişimi bazı sebeplerden ötürü, bazen çalışır bazen çalışmaz bir hal de alabilir.

Bu sorunun temelde iki sebebi bulunmaktadır. iphone 8 dokunmatik entegre değişimi için ya entegre arızalanabilir ya da ekranda problem meydana gelebilir. Ekran ve iphone 8 entegre değişimi ile bu sorunun aşılması oldukça kolaydır. Piyasada pek çok firma bu hizmeti verse de firma seçimi cihazın orijinalliğinin bozulmaması ve garanti açısından önemlidir. Bu değişim için firmaların kesinlikle piyasada orijinal olarak kabul edilen yedek parçaları kullandığına dikkat edilmelidir.

iPhone Anakart Dokunmatiği

İphone marka cihazlarda Touch IC adı verilen ve anakarttaki dokunmatik alanın çalışmasına yardımcı olan bir entegre bulunmaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı bu alan çalışmayabilir ya da ekranda çeşitli çizgiler ve renk karışmaları da meydana gelebilir. iPhone entegre değişimi yaptırmadan evvel, ekran ve cam değişimleri ile sorunun çözümünü bulunup bulunmayacağı saptanmalıdır. Ekran değişimi ile sorun devam ediyorsa iphone 8 dokunmatik entegre değişimi de gerekecektir.

Dokunmatik entegre değişimi ile birlikte bu küçük parça değiştirildiğinde sorun çözülecektir. Dokunmatik alanın çalışmamasının ya da düzensiz bir çalışmanın sebebi kesinlikle dokunmatik entegrededir. Cihazın darbe alması sonucunda cam ile ekran arasındaki entegre işlevini yitirdiyse iphone 8 dokunmatik değişimi gereklidir.

iPhone Dokunmatik Problemi

Sorun dokunmatik entegrede olabileceği gibi dokunmatik alanda da olabilir. Bu sebeple sorusunun nedenlerini araştırmak gerekecektir. Sorunun tespit edilmesinden sonra firmalar teknik servis hizmeti verecektir. iphone dokunmatik entegre değişimi için fiyatlar cihazın modeline, kullanılan parçanın kalitesine ve firmalara göre değişkenlik gösterecektir.

Kendi kendine basan ya da hiçbir şekilde basmayan cihazlarda iphone entegre değişimi fiyatları merak edilmektedir. Firmalar bu hizmeti verirken yan sanayi ürünler de kullanabilir. Fiyatların çok düşük seviyelerde olması bu noktada sizlere cazip gelmemelidir. Çünkü iphone cihazlardaki yedek parça fiyatları da göz önünde bulundurulduğunda, fiyatların çok da düşük olması beklenen bir durum değildir.

İlginizi çekebilir : Vestel Venüs Z40 Ekran Değişimi

iphone tamir kadıköy
iphone tamir kadıköy